Kiedy przyda się bujaczek dla dziecka?

Niemowlę to bardzo wymagająca istota. Szczególnie w pierwszych miesiącach swojego życia potrafi podporządkować sobie rodziców pod każdym względem. Nasz słodki dzidziuś potrzebuje dużo bliskości, przytulania i noszenia. A rodzice często zastanawiają się jak ułatwić sobie spędzany czas z maluchem. Dziecko w miarę rozwoju potrzebuje miejsca do zabawy i kontaktu z otoczeniem. Dobrym pomysłem dla niemowlaka jest leżaczek bujaczek. Jest to świetny gadżet, który można zabrać ze sobą wszędzie i na pewno zajmuje nie wiele miejsca.

Jaki leżaczek dla dziecka wybrać?

Pośród wielu przedmiotów dostępnych na rynku warto wybrać taki z kilkoma stopniami regulacji oparcia. Pozwoli to na układanie dziecka w kilku pozycjach zależnie od wieku. Leżaczek bujaczek marki Tiny love (zobacz) to model, w którym dziecko może ucinać sobie drzemki ze względu na możliwość jego regulacji na płasko.

Leżaczek posiada również funkcję bujania co dodatkowo zwiększa jego walory i pozwala na utulenie do snu naszego dziecka. Dzięki trzystopniowej regulacji nasz bobas może oglądać otaczający go świat jak również komunikować się z otoczeniem a nawet spożywać posiłki.

Leżaczek posiada uchwyt do zawieszenia zabawek co zajmuje dziecko i pozwala na odkrywanie świata. Dzięki kołyszącym ruchom bujaczka dziecko szybko się uspokaja i zasypia, wspiera to  również jego rozwój emocjonalny i społeczny. Dzięki podwyższonym brzegom leżaczka dziecko czuje się bezpiecznie a rodzic nie obawia się jego upadku.

Dlaczego warto mieć bujaczek dla dziecka?

Bujaczek to wspaniały przedmiot, który można postawić w prawie każdym miejscu w domu jak również w ogrodzie. Jego małe gabaryty i niska waga pozwalają na bezproblemowe przenoszenie z miejsca na miejsce a możliwość bujania pozwala na szybkie ułożenie dziecka do snu  czy ukojenie od płaczu.

Leżaczek to świetny wybór dla rodziców z malutkim dzieckiem. Dzięki niemu nie trzeba myśleć o tym gdzie położyć czy uśpić malucha. Z pewnością sprawdzi się również na tarasie czy balkonie gdzie szczególnie latem docenimy jego użyteczność. Bujaczek to przedmiot bardzo użyteczny i sprawdzi się przy wychowywaniu nie jednego malca.

Możliwość komentowania jest wyłączona.