Materiały wykończeniowe do domu i mieszkania

Remont mieszkania to wieloetapowy proces wymagający starannego zaplanowania wszystkich kroków. Są rozwiązania i elementy, który możemy zmieniać nawet i co roku, wiele rozwiązań pozostaje jednak z nami na lata. Remont i wykańczanie domu oraz mieszkania to duże koszty i chcemy, aby wybrane przez nas rozwiązania były nie tylko trwałe, ale również atrakcyjne wizualnie, tak abyśmy po roku, dwóch nie stwierdzili, że trzeba się ich pozbyć.

Ważnym aspektem w tej kwestii są dobrze dobrane materiały wykończeniowe. Zobaczymy jakie są obecnie najpopularniejsze rozwiązania w tej dziedzinie.

Wykończenie ściany za pomocą cegły

Cegła jest popularnym materiałem wykończeniowym od wielu lat. Tego typu materiały wykończeniowe mogą mieć dwa źródła pochodzenia. Część budynków jest wybudowana z cegły i wtedy remont i wykańczanie domu oraz mieszkania (zobacz materiały budowlane) ma za zadanie wydobyć je na zewnątrz, poprzez odsłonięcie naturalnej cegły.

Drugie rozwiązanie, dla osób, których budynek powstał z innego materiału, to wykorzystanie cegły w postaci płytek. Cegły można oczywiście pomalować. Tego typu materiał wykończeniowe, szczególnie w kolorze białym są bardzo lubiane przez minimalistów.

Remont i wykończenie domu – Beton wraca do łask

Wykańczanie i remont domu, mieszkania nieodzownie kojarzą się z betonem, bynajmniej jednak nie w roli elementu wykończeniowego, a podstawa konstrukcji. Prawda jest jednak taka, że surowy beton, w postaci płyt jest obecnie jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych.

Tego typu materiały budowlane i wykończeniowe stosowane są nie tylko na ścianach, ale również na posadzkach czy do wykończenia kominka. Beton architektoniczny może być stosowany również na zewnątrz, gdzie często wykorzystuje się do jako element elewacji, ogrodzeń czy tarasów.

Trochę klasyki – czyli wykończenia drewniane

Materiały drewniane to klasyka sama w sobie. Nigdy nie przestają one być modne, chociaż forma ich wykorzystania zmienia się z czasem. Remont domu oraz mieszkania drewnem nada mu ciepła i przytulności, nie pozbawiając przy okazji smaku i dobrego gusty. Formy wykorzystania drewna mogą być rożne, od drobnych elementów wykończeniowych po drewniane sufity.

Możliwość komentowania jest wyłączona.